Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

Wizyta Prezesa Ziemieckiego w naszym kole

Z okazji uroczystości 80-cio lecia wędkarstwa w Sandomierzu, nasze koło odwiedził Prezes Zarządu Głównego PZW Pan Djonizy Ziemiecki. W czasie spotkania z Zarządem naszego koła w Klubie Wędkara, obecni byli również Burmistrz Miasta Jerzy Borowski, oraz przedstawiciele Rady Miasta: Marceli Czerwiński i Andrzej Bolewski. Prezes naszego koła przedstawił główne cele i kierunki działalności w celu popularyzacji wędkarstwa na terenie Sandomierza. Nasz gość odwiedził również zbiornik "Atramentówka" na którym gospodarujemy, wyrażając uznanie dla naszej dotychczasowej działalności.

 

Więcej…

Rekordowy połów

Dwaj członkowie naszego koła: Marcin Świerkula, oraz Paweł Rewera złowili ogromnego suma mirzącego 212 cm. długości i orientacyjnej wadze 65 kg. Sum połakomił się na woblera, chol olbrzyma trwał 50 minut. Jest to jedna z największych ryb tego gatunku, złowiona w ostatnich latach w rejonie Sandomierza. Po zmierzeniu, oraz sesji fotograficznej sum został wypuszczony do wody, zgodnie z zasadą "Żeby rybę mieć na haku, to nie może być w plecaku"

 

Więcej…

Grand Prix Młodzieży

W niedzielę 10.08.2014R odbędą się kolejne zawody z cyklu Grand Prix Młodzieży. Zbiórka zawodników o godz. 8.00 nad zbiornikiem "Atramentówka". Dozwolone będzie wędkowanie na jedną wędkę spławikową lub gruntową. Przewidywany czas trwania zawodów- 4 godziny. ZAPRASZAMY!!!

Spławikowe Mistrzostwa Koła 2014

 

W dniach 21 i 22 czerwca odbyły się mistrzostwa naszego koła w wędkarstwie spławikowym. W sumie w zawodach uczestniczyło 27 osób (18 juniorów i 9 seniorów).  Wśród juniorów Mistrzem Koła został Wiktor Małuszyński, przed Damianem Nasternakiem, oraz Kamilem Kalinką. Wśród seniorów najlepszy okazał się Janusz Ryske, drugi był Marcin Świerkula, trzecie miejsce przypadło Piotrowi Mrozowi. W klasyfikacji Grand Prix Młodzieży pierwsze miejsce utrzymał Piotr Chmielewski.

Więcej…

Dzień Dziecka z PZW

 

W dniu dzisiejszym odbyły się coroczne zawody z okazji Dnia Dziecka. Swoje święto z wędką w ręku, postanowiło spędzić 32 najmłodszych, oczywiście wraz z rodzicami. Wynik w tej rywalizacji nie był istotny, najważniejsza była dobra zabawa i wspólnie spędzony czas. Dzięki Urzędowi Miasta Sandomierz oraz sponsorom wszystkie dzieci otrzymały upominki, a laureaci pamiątkowe statuetki. Atrakcją był pokaz sprzętu firmy Dragon Polska, która to firma ufundowała również upominki dla naszych milusińskich. Nad wodą można było wypróbować wędziska, kołowrotki, oraz przynęty Dragona, Ryobi oraz Okuma, przygotowane na rok 2014. Swoją obecnością zaszczycił nas również V-ce Prezes ZO PZW w Tarnobrzegu Pan Krzysztof Czusz, za co serdeczne podziękowania składa Zarząd Koła.

Upominki ufundowali także: Lozko-Fisching, Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego "Sandomierz", Lodziarnia na "Małym Rynku" w Sandomierzu.

Upominki wręczali: V-ce Przewodniczący Rady Miasta Pan Andrzej Bolewski, Przedstawiciel Dragon Polska Pan Waldemar Ptak, V-ce Prezes ZO PZW w Tarnobrzegu Krzysztof Czusz.

 

 

Więcej…

Więcej artykułów…