Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

Nasze koło laureatem konkursu

W dniu 02.03.2013r. na zamku w Baranowie Sandomierskim, odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie organizowanym przez Fundusz Lokalny SMK "Inicjatywa. Innowacja. Integracja." Konkurs ma na celu wspieranie ciekawych inicjatyw, mających pozytywny wpływ na lokalna społeczność. Do konkursu zgłoszono kilkanaście projektów z kilku powiatów. Miło nam poinformować, iż nasze Koło wędkarskie zajęło w tym konkursie III miejsce, za realizację projektu "BUDOWA AKWARIUM Z BIOTOPEM RZEKI WISŁY". Nagrodę  z rąk Prezesa Fundacji odebrali reprezentanci naszego związku w osobach Prezesa Koła Pana Marcina Świerkuli, oraz Komendant Straży przy naszym kole Pan Daniel Chmielewski.

Kolejni kłusownicy w rękach naszych strażników

Niestety w dniu dzisiejszym strażnicy Społecznej Straży Rybackiej koła nr33 w Sandomierzu, dokonali zatrzymania kolejnych kłusowników, łowiących na tzw. szarpaka. Przy zatrzymanych ujawniono obrane już ryby jakimi były sum oraz karp. Sprawą zajęli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu. Trzech zatrzymanych to mieszkańcy Tarnobrzega, którzy na nielegalne połowy przyjechali na Wisłę w rejonie huty szkła w Sandomierzu. To kolejny wykryty przykład kłusownictwa, który świadczy o nasilaniu się tego procederu na sandomierskich łowiskach.

Kłusownicy złapani!!!

W dniu 20.02.2013r  członkowie naszej Straży Rybackiej, wraz z Policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, zatrzymali dwóch mieszkańców Sandomierza, którzy za pomocą tzw. szarpaków, dokonywali nielegalnego połowu ryb. Zatrzymani zdążyli "wyszarpać" karpia ok.8kg, jednak dzięki staraniom strażników, ryba zdołała  dojść do stanu, który pozwolił na jej wypuszczenie. Policjanci zabezpieczyli sprzęt służący do kłusownictwa, na poczet prowadzonego postępowania karnego. Zatrzymani odpowiedzą za popełnione przestępstwo kłusownictwa, za które zgodnie z art. 27c ust.1 pkt.2 ustawy o rybactwie śrudlądowym, grozi kara grzywny, ograniczenie wolności, lub pozbawienie wolności do lat 2.

Spotkanie z burmistrzem

W dniu 29.01.2013r. w naszym klubie wędkarza gościł Burmistrz Sandomierza Pan Jerzy Borowski. Przy herbacie omawiano bieżące sprawy związane z wędkarstwem, Pan burmistrz dokonał również uroczystego uruchomienia akwarium z biotopem rzeki Wisły, które zostało zbudowane w naszym klubie. Zbiornik o pojemności 945 litrów, który docelowo zasiedlał będzie rodzimy rybostan, stanowi lokalną atrakcję, jest również elementem edukacyjnym nie tylko dla wędkarzy, ale również dla uczniów miejscowych szkół i przedszkoli, którzy będą mogli poznawać rodzimą ichtiofaunę.

Mistrzostwa koła w wędkarstwie podlodowym -relacja

W dniu 27.01.2013r na zalewie w Szymanowicach odbyły się mistrzostwa koła w wędkarstwie podlodowym. W zawodach uczestniczyło 9 zawodników. Wyniki zawodów:

1. Miejsce-Rafał Świerkula

2. Miejsce-Łukasz Teter

3. Miejsce-Adam Gawroński

Gratulujemy!!

!

Więcej artykułów…