Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

Kłusownicy złapani!!!

W dniu 20.02.2013r  członkowie naszej Straży Rybackiej, wraz z Policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, zatrzymali dwóch mieszkańców Sandomierza, którzy za pomocą tzw. szarpaków, dokonywali nielegalnego połowu ryb. Zatrzymani zdążyli "wyszarpać" karpia ok.8kg, jednak dzięki staraniom strażników, ryba zdołała  dojść do stanu, który pozwolił na jej wypuszczenie. Policjanci zabezpieczyli sprzęt służący do kłusownictwa, na poczet prowadzonego postępowania karnego. Zatrzymani odpowiedzą za popełnione przestępstwo kłusownictwa, za które zgodnie z art. 27c ust.1 pkt.2 ustawy o rybactwie śrudlądowym, grozi kara grzywny, ograniczenie wolności, lub pozbawienie wolności do lat 2.

Spotkanie z burmistrzem

W dniu 29.01.2013r. w naszym klubie wędkarza gościł Burmistrz Sandomierza Pan Jerzy Borowski. Przy herbacie omawiano bieżące sprawy związane z wędkarstwem, Pan burmistrz dokonał również uroczystego uruchomienia akwarium z biotopem rzeki Wisły, które zostało zbudowane w naszym klubie. Zbiornik o pojemności 945 litrów, który docelowo zasiedlał będzie rodzimy rybostan, stanowi lokalną atrakcję, jest również elementem edukacyjnym nie tylko dla wędkarzy, ale również dla uczniów miejscowych szkół i przedszkoli, którzy będą mogli poznawać rodzimą ichtiofaunę.

Mistrzostwa koła w wędkarstwie podlodowym -relacja

W dniu 27.01.2013r na zalewie w Szymanowicach odbyły się mistrzostwa koła w wędkarstwie podlodowym. W zawodach uczestniczyło 9 zawodników. Wyniki zawodów:

1. Miejsce-Rafał Świerkula

2. Miejsce-Łukasz Teter

3. Miejsce-Adam Gawroński

Gratulujemy!!

!

Mistrzostwa koła w wędkarstwie podlodowym

W dniu 27.01 (niedziela) na zbiorniku w Szymanowicach odbędą się podlodowe mistrzostwa naszego koła. Zbiórka zawodników nad zalewem o godz. 7.30. Zapraszamy!

Zawody podlodowe

W dniu 19.01.2012R.(sobota) rozegrane zostaną towarzyskie podlodowe zawody wędkarskie. Miejscem zawodów będzie kanał portowy. Wpisowe stanowiące udział w kosztach organizacyjnych-10zł. Zbiórka o godz. 7.15 przy klubie wędkarza. Początek wędkowania o 8.00, planowany koniec o 12.00. Prosimy o zabranie linek asekuracyjnych oraz pojemników do przechowywania złowionych ryb. Zapraszamy!!!

Wyniki zawodów:

1. miejsce- Rafał Świerkula 670pkt.

2. miejsce- Marcin Pietrzyk 500pkt.

3. Miejsce- Łukasz Teter 410pkt.

Więcej artykułów…