Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

Spinningowe Mistrzostwa Koła 2016

Zawody o Puchar ZUWMIR

Zawody nocne zorganizowane przez nasze koło na rzece Wiśle za nami. Zmagania kończyły się w strugach deszczu, pomimo tego wszyscy dotrzymali do końca, a wyniki połowów nie były najgorsze. Indywidualnie zwyciężył Grzegorz Chciuk z wynikiem 26, 550 kg, dla którego to kolejne zwycięstwo w zawodach wędkarskich w tym roku. Drugi był jego kolega z drużyny Piotr Sapielak a trzeci Marcin Świerkula. Największą rybą zawodów był leszcz o wadze 1995 g. złowiony przez Michała Sala. Zawody wzorowo przeprowadziła dwójka sędziowska w składzie: Daniel Chmielewski, Rafał Jakus. Poniżej przedstawiamy szczegółowe zestawienie wyników:


Zapraszamy na nocne zawody

Regulamin Zawodów:

Zawody odbędą się w dniu 15/16.07.2016 rok. W zawodach mogą uczestniczyć dwuosobowe drużyny, w których osoby poniżej 16-go roku życia będą pod opieką prawnego opiekuna. Zawodnicy muszą posiadać kartę wędkarską, opłacone składki upoważniające do wędkowania i odrębne siatki do przetrzymywania ryb zgodnie RAPR.  . Drużynie mogą towarzyszyć inne osoby nie biorące udziału w zawodach (trener, kierownik drużyny, kierowca). Dokonanie wpłaty jest potwierdzeniem zapoznania się i zaakceptowania regulaminu zawodów. Koszt udziału w zawodach wynosi 50 zł od osoby / 100 zł od drużyny,/20 zł od osoby towarzyszącej/.

ZASADY WĘDKOWANIA:

Zawody odbędą się na rzece Wiśle (za hutą szła) w jednej 17-to godzinnej turze. Stanowisko drużyny obejmować będzie tamę, oraz połowę międzytamia w górę i w dół rzeki. W uzasadnionych przypadkach stanowisko może zostać odpowiednio zwiększone lub zmniejszone. Na stanowisko mogą wejść sędziowie i organizatorzy. Dozwolone jest wędkowanie na dwie wędki metodą spławikową i gruntową. Organizator nie określa ilości zastosowanej przynęty. Ryby należy przechowywać w stanie żywym. Ważenie ryb odbędzie się po zakończonym wędkowaniu, w uzasadnionym przypadku zważenie ryby lub ryb może być dokonane w trakcie trwania zawodów. Wędkowanie odbywać się będzie zgodnie z RAPR, ale minimalny wymiar ryby zgłoszonej do wagi powinien wynosić 20 cm. Sędzia główny za niewłaściwe zachowanie zawodnika, może dokonać dyskwalifikacji indywidualnej lub drużynowej.

  • ZASADY PUNKTACJI:

Zawody rozegrane będą w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej na żywej rybie. Klasyfikacja indywidualna – suma wagi złowionych ryb przez zawodnika. Klasyfikacja drużynowa – suma punktów (zajętych miejsc) członków drużyny (w przypadku tej samej liczby punktów, suma wagi złowionych ryb przez drużynę). Klasyfikacja na największą rybę – waga ryby złowionej i zgłoszonej przez zawodnika.

NAGRODY:

Pula na nagrody uzależniona jest od liczby zgłoszonych do udziału drużyn.

-W klasyfikacji drużynowej - puchary za 3 pierwsze miejsca.

-W klasyfikacji indywidualnej - 6 pierwszych miejsc nagrody rzeczowe.

-Nagroda za największą rybę.

-Nagroda losowana z pośród wszystkich uczestników.

 

 

Terminarz zawodów:

15.07.2016

Godz. 15.00-15.30 Zbiórka zawodników za hutą szkła przy kanale HSO w rejonie tzw. "stłuczki" ( na potrzeby zawodów otwarty będzie szlaban na drodze asfaltowej, wzdłuż wału wiślanego).

Godz. 15.30-16.00 Losowanie stanowisk, wydanie prowiantu.

Godz. 16.00-16.15 Dojazd na stanowiska.

Godz. 17.00 Sygnał "wolno łowić"

16.07.2016

Godz. 10.00 Koniec Wędkowania.

 

Zgłoszenia i wpłaty należy dokonywać po uzgodnieniu telefonicznym do dnia 10.07.2016r pod nr. telefonu: 796 312 126

z opisem:

Zawody nocne / nazwa drużyny oraz skład.Zawody o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta

Zapraszamy na zawody Grand Prix Młodzieży o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Sandomierz. Zawody odbędą się w dniu 25.06.2016 r. (sobota) na zbiorniku "Atramentówka". Zbiórka zawodników o godz. 08.00, wędkowanie  od godz. 09.00 do godz. 12.00. Dla najlepszych przewidziane są puchary i upominki.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Wędkarski Dzień Dziecka

W sobotę 04.05.2016 r. odbyły się zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka, zorganizowane przez nasze koło. Było wszystko co trzeba do dobrej zabawy: była pogoda były ryby i było to co najważniejsze - uśmiech najmłodszych wędkarzy. Wśród przybyłych na to wydarzenie byli: Burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski, Prezes SBM Sandomierz Andrzej Bolewski, Prezes i członkowie zarządu naszego koła. Wśród wielu upominków ufundowanych przez lokalne firmy, był sprzęt wędkarski ufundowany przez Fundację Wspierania Wędkarstwa "JAXON" oraz sklep wędkarski Dariusz Wójcika (mieszczący się na ulicy Krakowskiej w Sandomierzu). Dla wszystkich startujących były kupony do lodziarni Roberta Kalinki, mieszczącej się na "Małym Rynku" w Sandomierzu. Sponsorami i współorganizatorami tej imprezy byli:
1.Urząd Miasta Sandomierz
2. Okręg PZW w Tarnobrzegu
3.MOSIR Sandomierz
4.Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego "Sandomierz"
5. Fundacja Wspierania Wędkarstwa JAXON
6. MAK Renata i Andrzej Szmid
7. "Roma" - Janusz Goraj
8. Sklep Wędkarski LOZKO FISCHING- Dariusz Wójcik
9. Lodziarnia Robert Kalinka
Wszystkim sponsorom w imieniu wędkujących dzieciaków wieeeeelkie DZIĘKUJEMY!!!!!!! - Zarząd i działacze KOŁA PZW nr33 w Sandomierzu.

Więcej artykułów…